Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 Maç Takvimi

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 Maç Takvimi

2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda şampiyon olan Türkiye, 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol şampiyonasına da ev sahipliği yapacak. Türkiye Voleybol Federasyonu başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 2023 yılının Eylül ayında 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağını açıkladı. Üstündağ, Türkiye’nin ortak bir ev sahipliği yapacağını ancak turnuvanın final aşamasının ülkemizde düzenleneceğini belirtti. Üstündağ, yaptığı açıklamada 2027 Dünya Şampiyonası için de görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 çekimi, voleybol dünyasında beklenmektedir.

Voleybolda dünyanın en başarılı ülkelerinden biri olan Türkiye’de düzenlenecek turnuvaya büyük bir ilgi gösterilmesi bekleniyor. Türk voleybol izleyicileri de Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapacak olmaktan memnun.  2Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 katılacak olan ülkeler, gruplar ve Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası fikstür planlaması gelecekte belli olacak. 

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 eşleşmeleri, turnuvaya katılacak olan ülkelerin belli olmasından sonra yapılacak. FIVB, Haziran ayında yaptığı açıklamada 2026 yılından itibaren kıtasal turnuvaların tek değil, çift yıllarda yapılacağını açıklamıştı.

Türkiye,2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Çekya ile ortak ev sahibi olacak. Turnuvanın final etabı, Ankara’da oynanacak.  Avrupa Kadınlar Voleybol şampiyonası 2026 fikstür çekimi, turnuva tarihinin ve katılacak takımların kesinleşmesinden sonra yapılacak.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026

Türkiye’nin voleyboldaki başarısı, ülkemizde voleybol takip eden izleyici sayısını da artırmaktadır. Türkiye, 2023 yılında hem milletler ligi hem de Avrupa Şampiyonası’nı kazanarak bu yılı çift kupa ile kapatmıştı. Ülkemizdeki voleybol izleyicisi sayısının artmasıyla birlikte, 2026 yılında Türkiye’de düzenlenecek olan turnuva da yakından takip ediliyor. Taraftarlar, bilet işlemleri için 2026 Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası maç takvimi açıklamasını bekliyor. Turnuvaya katılacak bütün ülkelerin belli olmasından sonra maç takvimi de belli olacak. Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 turnuvanın son şampiyonu Türkiye’nin oynayacağı maçların tarihi de büyük önem taşıyacak. Türkiye’nin maçları için satışa sunulacak olan biletlerin kısa süre içinde tükenmesi bekleniyor.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 Maç Takvimi
Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 Maç Takvimi

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 Türkiye’nin göstereceği performans da büyük merak konusu. Filenin Sultanları, 2023 yılında yaşanan başarılardan sonra ilk hedef olarak Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Olimpiyatlarda başarı elde etmeyi hedefliyor. Filenin Sultanları’nda şu anda en büyük hedef, Olimpiyat Oyunları’nda Madalya kazanmak. Daha sonra dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarılarını sürdürmek isteyen Sultanlar, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası fikstür 2026 çekimi sonrasında bu turnuva için de çalışmalara başlayacak.

Bu süreçte takımın Teknik patronu Daniele Santarelli’ye de büyük iş düşüyor. Santarelli, Avrupa Voleybol ligi takibini iyi düzeyde yapmak ve oyuncuların form grafiğini takip etmekle meşgul. İtalyan çalıştırıcı da bu takımın Olimpiyat madalyasını hak ettiğini düşünüyor. İtalyan çalıştırıcı, Olimpiyat oyunlarında takımının başarılı olacağından ve ülkemize Madalya ile döneceklerinden emin.

Santarelli, bu nedenle oyuncularının en iyi durumunda olduğundan emin olmak ve milli takım havuzunda bulunan tüm oyuncuları izlemek için Avrupa liglerindeki voleybol maçlarını takip ediyor. Bu nedenle voleybolda puan durumu ve voleybol maç takvimi, İtalyan antrenör için büyük bir öneme sahip.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Maç Performansı

Santarelli, oyuncularından en iyi performansı almak için şimdiden çalışmalara başlamış halde. Takımların puan durumlarına ve sezon sonu yoğunluğuna göre hazırlıklarını yapan Santarelli, voleybol puan durumu konusunda da olumlu görüşlere sahip. Ülkemizde çetin bir mücadele eden Vakıfbank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşı gibi takımların milli takım için bir nimet olduğunu düşünen Santarelli, bu oyuncuların sezon boyunca maç oynamasının milli takıma yardımcı olacağı görüşünde. Santarelli, hazırlıklarını 2024 Olimpiyat Oyunları için yapsa da 2026 Avrupa Şampiyonası için de farklı bir yol izlemeyecek. Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası fikstür 2026 yılında belli olacak ve milli takımımızın grup aşamasındaki rakipleri de kesinleşecek.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası 2026 Fikstür Analizi

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 henüz belli değil. Yazının önceki bölümlerinde de belirttiğimiz gibi, turnuvaya katılacak tüm ülkeler belli olduktan sonra fikstür de belli olacak. Ancak turnvuvanın 4 torbadan takımlarla oynanacağı belli. Türkiye, 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’da 1. Torbada yer almış ve C Grubu’nda Almanya, Azerbaycan, Çekya, İsveç ve Yunanistan ile mücadele etmişti. Filenin Sultanları, bu turnuvadaki grup maçlarını Almanya’da oynamıştı. Bu durum da takımımız için bir avantaj oldu. Almanya’da bulunan Türk taraftarlar, grup maçları sırasında takımımıza çok büyük bir destek verdi. Bu durumun 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda da benzer olacağı öngörülmektedir.  Avrupa Kadnılar Voleybol Şampiyonası 2026 fikstür analizi için turnuvanın gruplarının belli olması beklenmektedir.

Filenin Sultanları, 2023’te oynadığı grup maçlarının tamamını kazanarak gruptan lider çıkmıştı. 5 maçta rakiplerine yalnızca 1 set veren Filenin Sultanları, grup performansıyla özgüven de kazanmıştı. 2026’da yapılacak turnuvada da grup maçları büyük bir önem taşıyor. Bu maçlarda özgüvenli ve iyi bir oyunla ilerlemek, takımların sonraki aşamalardaki performansını da yakından etkiliyor.

Türkiye, 2023’te çeyrek finalde turnuvanın iyi takımlarından Polonya’yı 3-0 ile Rahat bir şekilde geçmişti. Yarı finalde ise turnuvanın favorilerinden İtalya’yı 3-2 ile geçen Sultanlar, Finalde Avrupa voleybolunun bayrak ülkelerinden Sırbistan’I da aynı skorla geçip Avrupa’nın en büyüğü olmuştu.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası 2026 Kadrosu

Türkiye’nin 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek kadrosu da büyük merak konusu. Milli takımın kaptanı Eda Erdem’in yaşı nedeniyle Olimpiyat Oyunları sonrasında emekli olacağı konuşuluyor. Bu durumda Filenin Sultanları’nda yeni kaptan ve Eda Erdem’in yerini dolduracak oyuncuların kim olacağı merak ediliyor. İtalyan çalıştırıcı Daniele Santarelli de hem 2024 Olimpiyatları hem de 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edeceği kadro için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.  Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 yılında belli olacak ve takımımızın kadrosu da buna göre şekillenecek.

Filenin Sultanları, kadrosunda Melissa Vargas, Zehra Güneş, Gizem Örge ve Ebrar Karakurt gibi yıldızlarla Avrupa’daki en güçlü takımlardan biri. 2024 Olimpiyatları ve 2026 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek kadro için genç oyuncular da düşünülüyor. Santarelli, hem ülkemizde hem de yurtdışında mücadele eden genç oyuncuları milli takıma kazandırmak için çaba sarf ediyor.

Filenin Sultanları, alt yapıdan gelecek olan genç oyuncularla da bu başarılarını sürdürmeyi hedefliyor. Ülkedeki en başarılı spor yapılanmalarından biri olan voleybolda gerçekten kaliteli bir oyuncu havuzu bulunuyor. 2026 yılında düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda altyapıdan yetişen genç oyuncuların kadroda olması kuvvetle muhtemel. Türkiye’nin yanı sıra diğer ülkeler de kadro çalışmalarını yapmaya başladı. 2026 yılındaki turnuva için şimdiden hazırlıklara başlayan ülkeler, turnuvanın çetin geçeceğini bize gösteriyor.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası 2026 Oyuncu İstatikleri

Filenin Sultanları’nda tüm oyuncuların 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda katkı vermesi bekliyor. Özellikle Melissa Vargas, Gizem Örge, Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş’in takımın en önemli isimleri olması bekleniyor. Türkiye’nin şampiyonluğuyla sona eren son Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası olan 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda turnuvannın en önemli oyuncusu Melissa Vargas olmuştu. Milli takımımımızın değerli oyuncularından biri olan Cansu Özbay, turnuvanın en iyi pasörü seçilmişti. Yıldız oyuncularımızdan olan Ebrar Karakurt, Polonyalı Magdalena Stysiak ile birlikte en iyi smaçör, Zehra Güneş de İtalyan oyuncu Marina Lubian ile en iyi orta oyuncu seçilmişti. Filenin Sultanları’ndan Gizem Örge de turnuvanın en iyi liberosu olmaya hak kazandı. Bu oyuncuların hangilerinin 2026 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceği Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Fikstür 2026 çekiminden sonra belli olacak.

Filenin Sultanları, 2026 yılında ülkemizde yapılacak Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda da şampiyon olması gerekiyor. Bu nedenle takımdaki oyuncuların da en iyi performansı vermesi bekleniyor. Oyuncularımızdan Melissa Vargas, Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş’in performansları da hem 2024 Olimpiyat Oyunları hem de 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası için takımımızda belirleyici rol üstlenecek.